A könyv elektronikus formában is elérhető.
A szerkesztők köszönetet mondanak azoknak a fotósoknak, akiknek a képeit az izeltlabuak.hu-ról felhasználhatták.
Nagy Sándor m&m találata navigate_next navigate_before
- Határozva:
- Faj: német darázs - Vespula germanica
- Nem: Vespula
- Család: redősszárnyúdarazsak - Vespidae
- Hártyásszárnyúak - Hymenoptera
- Fejlődési szakasz: imágó
- Rögzítés során megadott adatok:
- Rögzítés ideje: 2018-11-17
- Találat ideje: 2015-08-16
- Észlelte: Nagy Sándor
-
Leírás:
2/2
Német darázs (Vespula germanica) a kezemet rágicsálja
Egy érdekes kis hangyautánzó poloskát fotózgattam éppen, amikor egy német darázs szállt a fűszálat tartó bal kezemre, és nyomban beleharapott. Meglepetésemben eleresztettem a fűszálat, és a kis poloska lepottyant róla. Gondoltam, akkor most te jössz kis hamis. De folyton a jobb kezemre akart szállni, amelyikben a fényképezőgép volt - gondolom, az jobban ízlett neki. Jó párszor megharapott, mire sikerült rávenni, hogy menjen át a bal kezemre. Akkor készült ez a két felvétel.
Hangsúlyozom: nem tekintett az ellenségének, hiszen nem akart megszúrni. Azt sem állítom, hogy le akart rágni belőlem egy darabot, hogy elvigye haza a kistestvéreinek, bár nagyon úgy nézett ki. Lehet, hogy csak szomjas volt, és érzékelte a szagomból, hogy vizet tartalmazok. Ki tudja!
Mindenesetre barátságos volt és közvetlen. Mondhatni, a kezemből evett :)
(Törökbálint, 2015.08.16.) - Példányszám: 1
- Találati csoport: Hamm, bekaplak - I'll gobble you up! találati csoport
- Koordináták: 47.438491400000, 18.910810100000
-
Felhasználás:
A találat adataira az Attribution Creative Commons licensz vonatkozik. Szabadon felhasználható a szerző neve, a weboldal neve és a licensz feltüntetésével.
Tartalom felhasználásánál ezt tüntesd fel:
Szerző: Nagy Sándor m&m, forrás: izeltlabuak.hu, licenc: CC BY 4.0
A kép felhasználására vonatkozó feltételeket lásd a képnél.
-
-
Határozás történet:
-